ProgramováníPočítačInternetBlog

Nejnovější články

01. 08. 2013Linux návody: Připojení více disků do jednoho adresáře s mhddfs
Linux návody: Připojení více disků do jednoho adresáře s mhddfs
Jak připojit více disků či adresářů do jednoho mount pointu.

Poté co jsem si do notebooku obstaral druhý pevný disk místo optické mechaniky jsem řešil, jak tyto dva disky "propojit". U některých věcí, jako jsou seriály, je mi jedno jestli budou na rychlejším či pomalejším disku a zároveň nechhci řešit že na jednom disku mám málo místa, tak musím nějaké věci přesunout.

mhddfs

Po nedlouhém googlení jsem narazil na souborý systém mhddfs. Krátce na to jsem zjistil, že je to přesně to co potřebuju. Pomocí tohoto filesystému můžete připojit několik disků/adresářů do jednoho místa (mountpointu). Může se jednat o zcela různorodé disky s rozdílnýma rychlostma apod.

Použití

Následné řešení funguje bez doinstalace balíčků v Xubuntu 13.04.

Celý článek
22. 03. 2013Skrytí horního toolbaru ve VMware Player
Skrytí horního toolbaru ve VMware Player
Jak skrýt horní toolbar z VMware Playeru

VMware Player je nástroj pro virtualizaci - jednoduše řečeno můžete spouštět téměř libovolný operační systém v okně, bez složitého nastavování bootování apod.

Vmware Player je jeden z nástrojů, který umožňuje virtualizaci zdarma. Jediná věc co mi v něm vadila byla horní lišta při maximalizaci. Narazil jsem na tento web, kde se tento problém řeší.

Odstranění toolbaru (ve Windows)

Podrobnější návod máte v odkaze výše, zjednodušeně teda:

  • Otevřete soubor
    %appdata%\VMware\preferences.ini
  • nastavte hodnotu pref.vmplayer.fullscreen.nobar na "TRUE". Pokud tato hodnota nebude existovat, tak ji přidejte na nový řádek.
Celý článek
02. 02. 2013Starcraft na Windows 8
Starcraft na Windows 8
Konec "lagování" Starcraftu

Od doby co mám Windows 8 se mi laguje Starcaft I. Dokud byla vydaná pouze Release preview verze Windowsů, doufal jsem, že v oficiální verzi problémy skončí. Jenomže ne.

Při hledání řešení na internetu jsem moc neuspěl. Často hledání zhoršovalo to, že místo výsledků pro Starcraft I na mě vyskakovali výsledky pro Starcraft II. Nakonec jsem však narazil na řešení. Bohužel nejspíš nefunguje pro modifikace hry.

Řešení

Hru stačí spustit s parametrem "ddemulate" a s lagováním je konec.

Spouštění hry
Celý článek
30. 01. 2013První semestr na VUT FIT
První semestr na VUT FIT
Můj první semestr na VUT FIT

Tak... výsledky poslední zkoušky zapsány... tak vám sdělím své názory/zkušenosti ohledně prvního semestru na FITu.

Prostředí

Jelikož jsem nebyl ani na přijímačkách, zápise či dnu otevřených dveří, viděl jsem svou budoucí školu poprvé pár dní před začátkem studia. Naštěstí jsem nebyl zklamán.
Fakulta se z části nachází v jakémsi opraveném klášteře - zevnitř to prakticky nejde poznat. Po chodbách se nachází spousta židlí a jiných míst kam složit zadek, takže určitě není problém na něco počkat, pokud potřebujete. Co jsem ale brzo zjistil, tak po několika-hodinovém čekání na chodbě je trochu chladno. Na takové situace je tady knihovna, kde je spousta dalších míst k sezení.
Když jsem u toho sezení - v posluchárnách, v kterých jsem byl, jsou poněkud zvláštní židle.

Celý článek
30. 01. 2013Minecraft návody: Automatická ohrada
Minecraft návody: Automatická ohrada
Automatická ohrada v Minecraftu

Při zkoušení nového snapshotu 13w04a jsem přemýšlel, jak by se daly využít nové bloky. Nakonec jsem postavil jednoduchou ohradu, která se sama na noc zavírá. Chování Redstone bloků se mi zdá lehce podivné, takže uvidím jestli se to v další verzi změní.

Celý článek
20. 01. 2013Minecraft návody: TNT kanón s velkým dosahem
Minecraft návody: TNT kanón s velkým dosahem
Jak v Minecraftu postavit TNT kanón s velkým dosahem
24. 12. 2012CSS kompresor 2
CSS kompresor 2
Druhá verze mého CSS kompresoru

Po napsání svého prvního kompresoru (CSS komprese), ačkoliv jsem jej normálně používal, se v něm začaly objevovat chyby. Nakonec jsem se rozhodl pro napsání kompresoru nového.

Změny

Druhou verzi se snažím psát poněkud opatrněji; nechávat si prostor pro atributy s vyjímečným chováním, spíše nekomprimovat, než udělat nějakou chybu.

Konkurence

Jelikož jsem samozřejmě obkoukl konkurenci před zahájením tvorby, zjistil jsem, že dostupné (z první stránky vyhledávání googlem) komprimační nástroje nejsou moc dobré. Některé mají slabou kompresi (jen odstranění whitespaces), jiné zase zanáší do kódu chyby.

Z dostupných informací se domnívám, že můj kompresor tedy patří mezi ty (nej)lepší - jistě, spoustu chyb jsem třeba ještě neodhalil, navíc kompresor momentálně není ve finální verzi.

Celý článek