ProgramováníPočítačInternetBlog

CygWin: lepší příkazový řádek pro Windows

Linuxový shell na windows

Když jsem se s CygWinem poprvé setkal, připadalo mi, že se jedná pouze o obarvený příkazový řádek, který obsahuje pár desítek programů. Až časem jsem objevil sílu tohoto "balíku".

Od té doby, pokud programuji konzolové aplikace, vždy využívám CygWin. Výhodou není jen množství aplikací, ale také možnost psát bash skripty, či využívat jiných vlastností linuxového terminálu.

Instalace programů

Instalace programů probíhá pomocí balíčků - "podobně" jako v linuxových distribucích. Nejdřív si vyberete mirror z kterého budete stahovat, poté si můžete vybrat z několika stovek(?) aplikací a nástrojů.

Instalace programů

Aplikace

V seznamu je ke stažení spousta aplikací, většinu známe z operačního systému linux. Mezi tyto aplikace patří patří gcc, ssh, interpret jazyků Python, Ruby, PHP, ...

Přehled aplikací

Trochu "netypická" aplikace - textový internetový prohlížeč.

Textový internetový prohlížeč

Barva textu ve výpise lze obarvit (jako v linuxovém shellu).

Barevný výpis+spuštění programu v C

Možné je spustit i grafické aplikace

Grafický

Závěr

Pokud programujete na Windows konzolové aplikace, které mají být např. multiplatformní, tak CygWin určitě vyzkoušejte. Určitě stojí za zkoušku tento program vyzkoušet také díky množství aplikací.

Ke stažení zde.

Tagy:
windowslinuxshellcygwin
Podobné:
Změna MAC adresy ve WindowsZměna MAC adresy ve WindowsZáloha a aktualizace ovladačůZáloha a aktualizace ovladačůVytvoření dočasné složkyVytvoření dočasné složkyZrušení hesla při přihlášení WindowsZrušení hesla při přihlášení WindowsZrychlení WindowsZrychlení Windows

Komentáře:

Jméno:
Vzkaz:
Jste člověk?Ano Ne