ProgramováníPočítačInternetBlog

Hero and village - online hra

Online RPG/strategická hra.

Někdy od velikonočních prázdnin dělám online hru. Nemám ale moc času, takže vyvíjím většinou pouze o víkendu.
Je to v pořadí druhá online hra o kterou se pokouším. První hra se jmenovala Earth a skončila ve velmi ráne fázi vývoje.

Hero & village Alpha

Momentálně se nachází na hav.4fan.cz, či heroandvillage.tk. Její žánrové zařazení by mělo patřit někam mezi středověk/fantasy. Začínáte se svým hrdinou, který plní úkoly/bojuje s nepřáteli a za vydělané peníze si nakoupí body či výstroj. Momentálně se snažím pracovat na tom, aby si hrdina mohl založit vesnici a...

Zpracování

Rozhodl jsem se hru udělat pomocí AJAXu(pomocí jQuery) a kde bude potřeba tak budu využívat nových technologií, jako jsou HTML5 a CSS3. S Ajaxem je občas problém, že nepřijde odpověď, což budu muset ještě nějak domyslet a opravit.

Třeba pro minimapu jsem použil <canvas>. Byla to první věc, kde jsem tento prvek využil. Sice se ve starších prohlížečích nemusí vykreslit, ale nevidím důvod, proč bych se měl přizpůsobovat lidem, kteří si ani neumí aktualizovat prohlížeč a omezovat tak "budoucnost" (s koněm na dálnici byste asi taky moc neuspěli).

Grafika

Grafika pro mě momentálně není prioritou. Předměty kreslím na tabletu a CSS dělám tak, aby to bylo alespoň hratelné.

ScreenShoty

Vyvíjená mapa Nákup zbroje Prohraný souboj

Závěr

Momentálně je zaregistrovaných asi 40 hráčů. Pomoc s příchodem nových hráčů by měl referenční odkaz, pomocí kterého můžete získat suroviny zdarma. Hra ještě vypadá dost "rozpadle" a doufám, že budu mít vůli ji dokončit.

Tagy:
hrahav
Podobné:
Minecraft návody: skryté dveřeMinecraft návody: skryté dveřeMinecraft návody: skrytá past v podlazeMinecraft návody: skrytá past v podlazeMinecraft návody: TNT kanón s velkým dosahemMinecraft návody: TNT kanón s velkým dosahemStarcraft: Ultimate mod v5Starcraft: Ultimate mod v5Zrychlení WindowsZrychlení Windows

Komentáře:

Jméno:
Vzkaz:
Jste člověk?Ano Ne
Zbyněk 07. 06. 2011 20:13 cs
nová adresa htttp://hav.adamh.cz