ProgramováníPočítačInternetBlog

Connecter - jednoduchý přehled o počítačích na síti

Popis programu který může být pomocníkem jak na vaši lokální síti, tak například na VPN.

Connecter slouží k zobrazení počítačů na definované podsíti. Využívá k tomu "technologii" paralelního odesílání PINGů. Můžete ho použít jak na vaší LAN, tak například na VPN jako je třeba síť n2n.

Program má jednoduché prostředí, které obsahuje základní tlačítka, popisky a hlavně také seznam počítačů. Nejprve se ověří seznam aktivních IP adres, poté se program pokusí dohledat "Hostname". Navíc graficky zobrazuje přibližný ukazatel spojení - tedy délky latence.

GUI programu Connecter

Nastavení programu

Aby byl Connecter snadno, rychle a opakovaně využitelný na různých sítích, zvolil jsem nastevení programu pomocí parametru. Bez tohoto parametru se zvolí IP adresa podle lokální sítě.

Connecter.exe 192.168.88.*

Nastavení zástupce

Můžeme si tedy vytvořit x zástupců pomocí kterých rychle spustíme skenování na libovolné síti.

Pokud chceme pozastavit funkce programu, ale nechceme jej vypínat, můžeme program minimalizovat pomocí dvojkliku na ikonku v tray(liště).

Connecter ke stažení

Program můžete bezplatně stáhnout zde.

Závěr

Program neslouží ke složitému analyzování sítě, podporuje jen určitý rozsah (např. 10.0.0.*). Slouží spíše k přehledu počítačů na síti - zda jsou hráči připojeni na VPN apod. Jako TODO bych mohl považovat vytvoření průměrné doby latence a nepoužívat pouze tu poslední.

Tagy:
síťvpndelphin2nhamachiprogramconnecter
Podobné:
VPN zdarmaVPN zdarmaAlternativa Hamachi: n2nAlternativa Hamachi: n2nJednoduchý Portable launcherJednoduchý Portable launcherLast.fm - skvělá sociální síťLast.fm - skvělá sociální síťICQ nechte dětem, Jabber vládne světemICQ nechte dětem, Jabber vládne světem

Komentáře:

Jméno:
Vzkaz:
Jste člověk?Ano Ne
Honza 22. 04. 2016 18:54 cs
Ahoj hledal jsem na netu program,který by mi zobrazil všechny pc připojené do sítě,protože používám N2N a tam nic takového není. Narazil jsem na tvůj program Connecter a je prostě super. Tak bych rád za tvoji super práci poděkoval.Moc Moc děkuji,suprová věcička.