ProgramováníPočítačInternetBlog

Vytvoření dočasné složky

Jak vytvořit složku pro dočasné soubory

Často jsem používal Plochu jako odkladiště dočasných souborů, když jsem potřeboval něco odbalit, uložit atd. jenomže soubory se po jisté době začaly množit.

Proto jsem si vytvořil složku pro dočasné soubory, jejichž obsah se z ní po 1. restartu přesune do druhé zálohovací složky. Po druhém restartu se soubory smažou i z ní. Je to z důvodu nečekaného restartu počítače, nebo z důvodu, že soubory budete potřebovat právě až po restartu.

Příkazový skript

O celé fungování se stará jeden jednoduchý .cmd skript.

temp.cmd

@echo off rd backup /s /q ren temp backup md temp copy desktop_default_ini temp >NUL cd temp ren desktop_default_ini desktop.ini attrib desktop.ini +s +h

Pro správné fungování této složky umístěte zástupce na výše uvedený skript do Po spuštění (spouštět minimalizovaně). Poté můžete soubory ukládat do složky /temp. Celá adresářová struktura i se skriptem ke stažení.

Tagy:
windowssymbolický odkazsložka
Podobné:
Symbolické odkazy ve WindowsSymbolické odkazy ve WindowsSpouštění aplikace po startu WindowsSpouštění aplikace po startu WindowsZáloha a aktualizace ovladačůZáloha a aktualizace ovladačůZměna MAC adresy ve WindowsZměna MAC adresy ve WindowsZrychlení WindowsZrychlení Windows

Komentáře:

Jméno:
Vzkaz:
Jste člověk?Ano Ne
Anonym 30. 01. 2017 16:20 cs
A mohl bych si okopírovat ty příkazy? Dole máš napsaný, že si nesmím zkopírovat... :D
Anonym 30. 01. 2017 16:19 cs
Díky, jseš hodně dobrej v pocitacich. Nechtěl by sis založit YouTube channel?