ProgramováníPočítačInternetBlog

Spouštění aplikace po startu Windows

Spouštění aplikace po startu Windows, pomocí registrů.

Aplikaci můžete třeba zkopírovat do "nabídka start/po Spuštění". Tento způsob je docela nevhodný, protože jestli chcete dělat třeba (vira) u méňe zkušený uživatel může poznat, že se mu na počítači něco děje, a stejně dloho je v nabídce start nějaký podivný soubor. Proto je dobré zabrouzdat trochu do registrů. (editor registrů - start/spusťit/regedit,aplikace po spuštění - start/spusťit/msconfig). My potřebujeme tuto adresu "HKLM\software\microsoft\ windows\CurrentVersion\run"(HKLM-HKEY_LOCAL_MACHINES). Do této větve stači dodat řetězcovou hodnotu(pravým tlačítkem myši na položku run), která se bude jmenovat jak chceme, třeba apl1. A jako hodnotu napíšeme cestu k naší aplikaci.

příklad v příkazovém řádku, bude se spouštět explorer.exe, název je apl1:

      reg add HKLM\software\microsoft\windows\CurrentVersion\run /v apl1 /d c:\windows\explorer.exe

Poznámka, pokud chcete aplikaci spusťit jenom jednou, použíjte větev HKLM\software\microsoft\ windows\CurrentVersion\runonce Aplikace se po startu spustí jenom jednou, pak se automaticky z registrů smaže.

      reg add HKLM\software\microsoft\windows\CurrentVersion\runonce /v apl1 /d c:\windows\explorer.exe
Před děláním s Registry si jej zálohujte, nic by se stát nemělo. Mi se třeba stalo že jsem zmáčkl DELETE na jiném místě, než jsem chtěl. A už se mi nespouští antivir atd..

Tagy:
windowsregistry
Podobné:
Vytvoření dočasné složkyVytvoření dočasné složkySymbolické odkazy ve WindowsSymbolické odkazy ve WindowsZáloha a aktualizace ovladačůZáloha a aktualizace ovladačůZměna MAC adresy ve WindowsZměna MAC adresy ve WindowsZrychlení WindowsZrychlení Windows

Komentáře:

Jméno:
Vzkaz:
Jste člověk?Ano Ne
Polikit 15. 08. 2013 14:58 cs
Stačí použít HKCU místo HKLM a žádná práva mít nemusíte ;-)
Anonym 14. 04. 2011 22:28 cs
jo ale pouzit to jako nejakej trapnej vir to moc nepujde pokud ma cíl stejný práva....nevadí
Zbyněk 14. 04. 2011 20:36 cs
to je na tobě, jak máš nastavené práva...
Anonym 14. 04. 2011 15:08 cs
super....a co kdyz mam win7, a tam mi to napise pristup byl odepren, kdyz chci neco zkopirovat do po spusteni, nebo do registru...
Zbyněk 01. 03. 2011 15:45 cs
kuba95: děkuji za upozornění. já se s omezeným účtem setkám zatím maximálně ve škole, takže s tím většinou vůbec nepočítám :)
kuba95 01. 03. 2011 14:49 cs
Teto návod je pěkný, fakt se mi líbí, ale chtěl bych všechny upozornit, že jako Účet s omezeným oprávněním nemůžete zapisovat do registru, takže když chcete zapnout něco na cizím účtu nějakého Správce počítače, tak nám pomůže naše staré známé Nabídka start - Programy - All Users - Po spuštění :-)